Elewacje Wrocław

Elewacje zewnętrzne, malowanie elewacji, tynk strukturalny

Stylbud

Nowoczesne metody wykonywania elewacji zewnętrznych, badanie podłoża, remonty i malowanie elewacji, kładzenie tynku strukturalnego.

Wykonujemy elewacje we Wrocławiu

Przeprowadzanie prac dociepleniowych to idealna okazja, by pomyśleć również o wykonaniu nowej elewacji, która stanie się wizytówką każdego budynku – zarówno komercyjnego, jak i mieszkalnego. Warto zlecić to zadanie tym samym fachowcom, którzy zajmowali się ocieplaniem. Dzięki temu, zarówno docieplenie budynków, jak i nowa elewacja, zostaną wykonane „za jednym zamachem”.

Wykonujący prace dociepleniowe budowlańcy są już zaznajomieni ze strukturą oraz ewentualnymi mankamentami budynku, co tylko ułatwi im zajęcie się nową, wytrzymałą elewacją.

elewacja budynku we wrocławiu

Funkcja ochronna elewacji

Trzeba pamiętać, że elewacja nie pełni jedynie funkcji estetycznej. Prawidłowo wykonana chroni ściany budynku przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz, grad, słońce.

W dzisiejszych czasach, dzięki rozwijającej się technologii oraz nowoczesnym metodom, gama możliwych do wykonania elewacji jest niesamowicie różnorodna. Oprócz tynku strukturalnego dostępnego w wielu kolorach i wykończeniach, na ścianach można zastosować wszelkiego rodzaju płytki, drewno, kamień oraz zdobienia uzyskane za pomocą odpowiedniej farby.

Elewacje zewnętrzne we Wrocławiu, wykonywane przez naszych fachowców, wyróżniają się wyjątkową estetyką i trwałością.

Elewacje zewnętrzne – Wrocław

Podczas wyboru rodzaju elewacji bardzo ważne jest również dostosowanie zarówno ocieplenia, jak i samej elewacji do rodzaju ścian. Nie wszystkie zdobienia, takie jak kamień czy ciężkie płytki, mogą być mocowane na wszystkich ścianach. Chętnie pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj elewacji, współgrający z ociepleniem i ścianami. Elewacje zewnętrzne chronią budynek przed uszkodzeniami – czy to mechanicznymi, czy spowodowanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Elewację wykonuje się po zakończeniu prac mokrych. Najlepszy czas na wykańczanie elewacji zewnętrznych to późna wiosna i wczesna jesień. Najczęściej wykorzystywany jest do tego tynk strukturalny – materiał ten umożliwia dopasowanie koloru elewacji do dachu, drzwi, okien itd.

Malowanie elewacji – Wrocław

Malowanie elewacji jako odświeżenie budynku

Jeśli chcemy, aby budynek prezentował się nienagannie, ważne jest estetyczne wykończenie. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych usług malowania elewacji. Z biegiem lat kolor może zacząć tracić swoją intensywność – m.in. w wyniku działania warunków atmosferycznych. Powstanie przebarwień oraz plam również jest nieuniknione, na co spory wpływ mają czynniki zewnętrzne. Zalecane jest powtórzenie malowania elewacji co ok. 10 lat. Odświeżenie jej pozwoli na przywrócenie pierwotnego koloru lub całkowitą zmianę wizualną.

Profesjonalna usługa malowania elewacji opiera się na pracy przy użyciu specjalistycznych materiałów oraz sprzętu, jednak najważniejsze jest podejście fachowców. Przed przystąpieniem do malowania sprawdzane jest całe podłoże w celu wykrycia ubytków, pęknięć lub odbarwień. 

elewacja budynku we wrocławiu po malowaniu

Jak wygląda proces malowania elewacji?

Przed przystąpieniem do malowania, należy ocenić stan samej elewacji. Pracownicy naszej firmy zawsze dokładają wszelkich starań, aby elewacja mogła cieszyć oko właścicieli przez wiele lat. Starannie usuwają wady oraz stare powłoki, uzupełnią ubytki i pęknięcia w strukturze, i dopiero po tym przystępują do dalszych prac. Kolejnym krokiem jest nałożenie gruntu poprawiającego chłonność podłoża. Stosujemy wydajne metody oraz produkty, dzięki czemu każda powierzchnia zostaje równomiernie pomalowana. Efekt utrzymuje się przez długie lata.

Masz pytania?
602 611 938

Dobór koloru dla nowej elewacji zewnętrznej warto dopasować do pozostałych elementów budynku i jego otoczenia. Pozwoli to nadal trzymać się pierwotnej estetyki, czy też planu architekta. Można także wykorzystać uniwersalne i ponadczasowe kolory jak np. biały, szary oraz beżowy. Doskonale wkomponują się w każdy styl architektoniczny. Do malowania elewacji we Wrocławiu wykorzystujemy sprawdzone farby w różnych wariantach kolorystycznychNasi pracownicy służą radą na każdym etapie prac. Podczas wyboru odpowiednich materiałów z naszej oferty, mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie i pomoc.

Tynk strukturalny – Wrocław

Czym jest tynk strukturalny?

Tynk strukturalny jest elementem wykończenia, który wykorzystywany może być zarówno jako ozdoba elewacji, jak i wnętrza budynków. Jest on tworzony przy użyciu specjalnej masy tynkarskiej, która umożliwia uzyskanie dowolnych faktur i kształtów.

Swoją uniwersalność zawdzięcza szeregowi zalet, które pozwalają na tworzenie powierzchni o ciekawej fakturze. Wyróżniamy różne rodzaje tynków strukturalnych ze względu na ziarnistość oraz gęstość – każdy z nich może stać się sposobem wykończenia ścian. Idealnie wpasowują się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych budynków. Tynki strukturalne posiadają wiele zalet, najważniejsze z nich to wysoka odporność na uszkodzenia czy też ścieranie. Rynek jest bogaty w różne wzory i struktury, przez co są one dobrym elementem ozdobnym dla różnorodnych stylów.

 

budynek z tynkiem strukturalnym wrocław

Jaki tynk strukturalny wybrać? Pomożemy dobrać odpowiedni

Tradycyjne tynki zewnętrzne, które po ułożeniu mają grubość około 3 cm, są nazywane jako grubowarstwowymi. Nadają się one do wykańczania ścian murowanych i betonowych. Mogą one być zatarte na gładko lub z fakturą tzw. baranka. Oprócz nich na rynku dostępne są także tynki cienkowarstwowe, które cechują się bogatą kolorystyką i dużą różnorodnością osiąganych faktur – większą niż w przypadku tradycyjnych tynków. Ich wykonanie jest również prostsze, gdyż nakłada się je warstwą o grubości od 2 do 10 milimetrów. Co ciekawe możliwe jest używanie ich także do tynkowania murów, które wcześniej zostały otynkowane tradycyjnym tynkiem grubowarstwowym. Nie wymagają one przygotowania specjalnego podłoża.

 

Chcesz położyć tynk strukturalny we Wrocławiu lub okolicach?

Adres

ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon
Adres

ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon