Prace dociepleniowe Wrocław

Ocieplanie wełną mineralną i styropianem – ocieplanie budynków we Wrocławiu

Stylbud

Prace dociepleniowe, docieplenia budynków mieszkalnych i komercyjnych, nowoczesne ocieplenia elewacji. Ocieplanie wełną mineralną i styropianem.

Prace dociepleniowe we Wrocławiu

Jedną z najważniejszych prac, jakie trzeba wykonać podczas budowy nowego domu, jest solidne i fachowe ocieplenie całego budynku. Prawidłowo wykonane ocieplenie wspomaga zatrzymywanie ciepła w środku, co oczywiście przekłada się na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania w trakcie zimniejszych miesięcy. Izolacja ścian budynku ogranicza także przedostawanie się do środka hałasu oraz absorbcję wilgoci z otoczenia, dlatego dobrze ocieplona elewacja nie stanie się celem pleśni i grzyba.

Nowoczesne ocieplanie domów i mieszkań

STYLBUD Wrocław zajmuje się skutecznym ocieplaniem elewacji nowopowstałych domów oraz docieplaniem budynków mieszkalnych i komercyjnych przy użyciu najnowszych metod. Wykonujemy ocieplanie wełną mineralną i ocieplanie styropianem. Obydwa przypadki różnią się procesem, ale ich zadanie pozostaje takie samo: polepszenie komfortu mieszkańców oraz obniżenie opłat eksploatacyjnych za ogrzewanie.

Zadzwoń do nas:
602 611 938

Zdarza się, że istniejące już budynki posiadają słabe ocieplenie, niespełniające wystarczająco swojej roli lub nie posiadają go wcale. Warto wówczas pomyśleć o dociepleniu elewacji, które zauważalnie pomoże w utrzymaniu ciepła we wnętrzu, zmniejszy rachunki i ryzyko wystąpienia pleśni, zarówno w budynku komercyjnym, jak i mieszkalnym.

STYLBUD Wrocław posiada autoryzację Baumit i Bolix, która potwierdza umiejętność prawidłowego przeprowadzania nowoczesnych i fachowych dociepleń zgodnie z ich profesjonalnymi systemami, gwarantując tym samym wszystkim klientom STYLBUDU Wrocław usługę na najwyższym poziomie. Wszelkie materiały używane do wykonywania dociepleń elewacji pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i renomowanych producentów wysokiej klasy materiałów budowlanych.

Ocieplenia elewacji we Wrocławiu i okolicach

Najczęściej używaną metodą ocieplenia, nie tylko przez STYLBUD Wrocław, ale także przez wiele innych firm budowlanych, jest metoda BSO (Bezspoinowy System Ociepleń), nazywana metodą lekko-mokrą. Ta nowoczesna metoda sprawdza się idealnie zarówno w nowo ocieplanych budynkach, jak i w tych docieplanych. W tej metodzie jednym z najczęściej używanych materiałów jest styropian wykonany z kulek spienionego polistyrenu – charakteryzują się one bardzo słabym wchłanianiem wody, co oczywiście wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu wilgoci we wnętrzu budynku. Kulki polistyrenu wypełnione są powietrzem, które jest doskonałym izolatorem. Płyty styropianowe stanowią też świetną barierę dla dźwięku, dlatego używanie polistyrenu podczas ocieplania elewacji dodatkowo pomaga w wyciszeniu każdego budynku mieszkalnego i komercyjnego.  

Niezależnie od tego, czy budynek przetrwał już kilka dekad, czy dopiero powstaje, z pewnością warto pomyśleć o profesjonalnym ociepleniu. Komfort przebywania w dobrze docieplonym budynku poprawia się zarówno w sezonie grzewczym, kiedy ciepło nie ucieka na zewnątrz, jak i podczas upalnych miesięcy, kiedy izolacja ścian wykonana podczas ocieplania zapobiega przedostawaniu się gorącego powietrza do środka. Ponadto, nowo wykonane docieplenie zapewnia również szansę na odświeżenie elewacji budynku lub wykonanie jej całkowicie inaczej. Nie trzeba już także wspominać o znacznym zmniejszeniu kosztów wynikających z potrzeby dogrzania pomieszczeń zimą oraz ochłodzenia ich latem w nieocieplonym budynku.  

Ocieplanie styropianem czy ocieplanie wełną mineralną?

Zastanawiasz się którą metodę wybrać? Oba materiały termoizolacyjne mają podobny współczynnik przenikania ciepła. Wełna świetnie tłumi dźwięki, natomiast styropian jest mniej nasiąkliwy i znacznie szybciej schnie. Zarówno ocieplanie styropianem, jak i ocieplanie wełną mineralną może być wydajne. Wybór zależy od specyfiki samego budynku i lokalizacji ocieplenia. Nasi fachowcy doradzą, która metoda lepiej się sprawdzi i podpowiedzą, który materiał termoizolacyjny wybrać – styropian czy wełnę mineralną.

Dobrze wykonana izolacja zmniejsza koszty ogrzewania, warto więc zainwestować w dobrze wykonane ocieplanie styropianem lub ocieplanie wełną mineralną. Inwestycja z pewnością się zwróci.

Adres

ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon
Adres

ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon