Izolacja fundamentów Wrocław

Profesjonalna realizacja izolacji i ociepleń fundamentów – prace izolacyjne we Wrocławiu

Stylbud

Prace izolacyjne, izolacja fundamentów, solidna ochrona przed wilgocią, zabezpieczanie fundamentów.

Solidne i odpowiednio wykonane fundamenty zapewniają każdemu budynkowi porządną stabilność. To one stanowią niezbędną, mocną bazę spajającą całą konstrukcję. Jednak by fundamenty mogły służyć wiele lat na równie wysokim poziomie, jak zaraz po budowie, trzeba o nie odpowiednio zadbać, podobnie jak o niemal każdy element budynku. Z racji na umiejscowienie w gruncie fundamenty podlegają działaniu dużej dawki wilgoci negatywnie wpływającej na materiały, z których zostały wykonane. Najskuteczniejszym sposobem, który pozwoli odpowiednio zabezpieczyć podstawę budynku przed wodą jest profesjonalna izolacja fundamentów. Izolacja zapewnia nie tylko ochronę przed wilgocią, ale jest też często niezbędnym dopełnieniem prac dociepleniowych. Zapobiega przedostawaniu się zimna do budynku od spodu, co pomaga w zaoszczędzeniu na ogrzewaniu, a także pomaga uniknąć nieprzyjemnie zimnej podłogi w domu.

Metod izolacji jest wiele, jednak nie bez przyczyny dwie z nich cieszą się największą popularnością i stosowane są w niemal każdym typie budynku. Jest to izolacja pionowa w poprzek ścian fundamentów oraz izolacja pozioma, czyli zabezpieczenie dolnej i górnej części fundamentów.  

Zadzwoń do nas:
602 611 938

Pionowa i pozioma izolacja fundamentów

Izolacja pionowa wykonywana jest na ścianach fundamentowych. Ważne, by pamiętać o zabezpieczeniu ścian fundamentowych z zewnątrz i od wewnątrz – to właśnie wtedy izolacja pionowa jest najskuteczniejsza. Izolację poziomą wykonuje się na górnej powierzchni fundamentów oraz przy gruncie. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ zapobiega wsiąkaniu wody i podciąganiu jej w górę. Niezabezpieczone fundamenty mogą ciągnąć wilgoć w górę, która z czasem może trafić nawet do ścian. A stąd już szybka droga do wystąpienia pleśni oraz poważnych uszkodzeń. Najpewniejszym sposobem ochronienia się przed taką sytuacją, jest oczywiście połączenie tych metod, dzięki czemu fundamenty będą zabezpieczone z każdej możliwej strony. 

Prace izolacyjne we Wrocławiu

Bardzo ważne jest także fachowe i profesjonalne wykonanie każdej z izolacji, co pozwoli wykluczyć wszelkie błędy wykonawcze, mogące w przyszłości pociągnąć za sobą niemiłe konsekwencje. Woda, która przedostanie się do źle zabezpieczonych i nierówno wykonanych fundamentów, może być niebezpieczna dla całej konstrukcji. Zimą w ujemnej temperaturze woda znajdującą się w szczelinach, rozszerzając się, może wywołać poważne uszkodzenia. Wybierając usługi STYLBUD Wrocław, można mieć pewność, że doświadczeni w swojej branży fachowcy dobiorą najodpowiedniejszą do danego budynku metodę izolacji, z należytą uwagą i profesjonalizmem wykonają zlecenie, wykluczając tym samym możliwość wystąpienia w przyszłości usterek. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty elewacji zewnętrznych.

Adres

ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon
Adres

ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon