DOCIEPLENIA BUDYNKÓW I ELEWACJE

we Wrocławiu

Stylbud

Prace dociepleniowe, docieplenia budynków mieszkalnych i komercyjnych, nowoczesne ocieplenie elewacji

Jedną z najważniejszych prac, jakie trzeba wykonać podczas budowy nowego domu, jest solidne i fachowe ocieplenie całego budynku. Prawidłowo wykonane ocieplenie wspomaga zatrzymywanie ciepła w środku, co oczywiście przekłada się na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania w trakcie zimniejszych miesięcy. Izolacja ścian budynku ogranicza także przedostawanie się do środka hałasu oraz absorbcję wilgoci z otoczenia, dlatego dobrze ocieplony dom nie stanie się celem pleśni i grzyba.

Nowoczesne ocieplanie domów i mieszkań

 

STYLBUD Wrocław zajmuje się nowoczesnym ocieplaniem nowopowstałych domów oraz docieplaniem elewacji starych budynków. Obydwa przypadki różnią się procesem, ale ich zadanie pozostaje takie samo: polepszenie komfortu mieszkańców oraz obniżenie opłat eksploatacyjnych za ogrzewanie.

Zdarza się, że istniejące już budynki posiadają słabe ocieplenie niespełniające wystarczająco swojej roli lub nie posiadają go wcale. Warto wówczas pomyśleć o dociepleniu, które zauważalnie pomoże w utrzymaniu ciepła we wnętrzu, zmniejszy rachunki i ryzyko wystąpienia pleśni zarówno w budynku komercyjnym, jak i mieszkalnym.

STYLBUD Wrocław posiada autoryzację Baumit i Bolix, która potwierdza umiejętność prawidłowego przeprowadzania nowoczesnych i fachowych dociepleń zgodnie z ich profesjonalnymi systemami, gwarantując tym samym wszystkim klientom STYLBUDU Wrocław usługę na najwyższym poziomie. Wszelkie materiały używane do wykonywania dociepleń pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i renomowanych producentów wysokiej klasy materiałów budowlanych.

Najczęściej używaną metodą ocieplenia, nie tylko przez STYLBUD Wrocław, ale także przez wiele innych firm budowlanych, jest metoda BSO (Bezspoinowy System Ociepleń), nazywana metodą lekko-mokrą. Ta nowoczesna metoda sprawdza się idealnie zarówno w nowo ocieplanych budynkach, jak i w tych docieplanych. W tej metodzie jednym z najczęściej używanych materiałów jest styropian wykonany z kulek spienionego polistyrenu – charakteryzują się on bardzo słabym wchłanianiem wody, co oczywiście wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu wilgoci we wnętrzu budynku. Kulki polistyrenu wypełnione są powietrzem, które jest doskonałym izolatorem. Płyty styropianowe stanowią też świetną barierę dla dźwięku, dlatego używanie polistyrenu podczas ocieplania dodatkowo pomaga w wyciszeniu każdego budynku mieszkalnego i komercyjnego.  

Niezależnie od tego, czy budynek przetrwał już kilka dekad, czy dopiero powstaje, z pewnością warto pomyśleć o profesjonalnym ociepleniu. Komfort przebywania w dobrze docieplonym budynku poprawia się zarówno w sezonie grzewczym, kiedy ciepło nie ucieka na zewnątrz, jak i podczas upalnych miesięcy, kiedy izolacja ścian wykonana podczas ocieplania zapobiega przedostawaniu się gorącego powietrza do środka. Ponadto, nowo wykonane docieplenie zapewnia również szansę na odświeżenie elewacji budynku lub wykonanie jej całkowicie inaczej. Nie trzeba już także wspominać o znacznym zmniejszeniu kosztów wynikających z potrzeby dogrzania pomieszczeń zimą oraz ochłodzenia ich latem w nieocieplonym budynku.  

Prace dociepleniowe

 

​ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon

 

602 611 938

 

E-mail