Podwieszanie sufitów Wrocław

Montaż sufitów przy stropie

Podwieszany sufit to konstrukcja montowana tuż przy stropie, składająca się z aluminiowego stelaża i przymocowanych do niego płyt kartonowo gipsowych. Jednym z zadań podwieszanego sufitu jest wyrównanie powierzchni stropu albo ukrycie przeróżnych instalacji i kabli. Jednak ze względu na mały ciężar całej konstrukcji oraz możliwości, jakie oferuje płyta kartonowo gipsowa, podwieszany sufit często montowany jest wyłącznie ze względu na estetykę, którą oferuje – może być on dowolnie aranżowany, z płyt można tworzyć dowolne wzory i wielopoziomowe przestrzenie, które często w połączeniu z oświetleniem, dają niesamowity efekt przyciągający wzrok każdego.

Dodatkowym atutem podwieszanych sufit jest fakt, że doskonale wyciszają pomieszczenie. W płytach kartonowo gipsowych można również montować oświetlenie, takie jak taśmy LED dające efekt ukrytego, rozproszonego światła, bądź punktowe światła symetrycznie rozłożone po powierzchni sufitu.

Sufit podwieszany

Podwieszany sufit jest konstrukcją, która sama w sobie jest dość łatwa w montażu, jednak wymaga ona wiedzy i doświadczenia. Ważne również, by nie przesadzić z aranżacją sufitu, zarówno z jego kształtem i oświetleniem, jak i z wykończeniem. Zbyt duża ilość zagięć oraz niekorzystnie rozłożone światło może przytłoczyć małe pomieszczenie, a sam sufit nie do końca będzie pełnił, założoną pierwotnie, funkcję estetyczną. Dlatego montaż podwieszanego sufitu warto zlecić komuś znającemu się na rzeczy. Z firmą STYLBUD Wrocław z łatwością można uniknąć obawy o ewentualne błędy konstrukcyjne. Doświadczeni fachowcy doradzą również jak zaaranżować przestrzeń podwieszanego sufitu, by jak najlepiej wpasowywała się ona w klimat pomieszczenia i potrzebę klienta.

Prace dociepleniowe

 

​ul. Pestalozziego 2 lok. 2
50-325 Wrocław

 

Telefon

 

602 611 938

 

E-mail